ВООЗ закликає розширити доступ до швидких молекулярних тестів для виявлення туберкульозу

ВООЗ закликає розширити доступ до швидких молекулярних тестів для виявлення туберкульозу

Всесвітня організація охорони здоров'я закликає країни розширити доступ до швидких молекулярних тестів для виявлення туберкульозу та мультирезистентної форми туберкульозу (МРТБ).

Оновлені посібники супроводжуються довідником для оперативного та ефективного впровадження швидких молекулярних тестів національними програмами з туберкульозу, Міністерствами охорони здоров'я та партнерами.

За словами Директорки Глобальної програми ВООЗ з туберкульозу, пані Терези Касаєвої, швидкі молекулярні тести рекомендується використовувати в якості початкового тесту для діагностики туберкульозу замість мікроскопії мазка мокротиння, оскільки вони мають високу точність діагностики і призводять до значних поліпшень в ранньому виявленні ТБ і МРТБ.

— Нам зараз потрібно терміново забезпечити універсальний доступ до цих швидких молекулярних тестів. Це позитивно позначиться на зменшенні передачі туберкульозу та забезпечить швидкий доступ до рятівного лікування, що призведе до кращих результатів для хворих, — зазначила лікарка Тереза Касаєва.

У всьому світі діагностика туберкульозу і мультирезистентного туберкульозу залишається складним завданням, оскільки третина людей з туберкульозом і дві третини людей з МРТБ не виявляються. Прискорена діагностика туберкульозу вкрай необхідна для припинення глобальної епідемії туберкульозу і досягнення цілей декларації наради високого рівня ООН, стратегії ВООЗ по боротьбі з туберкульозом та цілей ООН в сфері сталого розвитку та загального охоплення послугами охорони здоров'я.

З консолідованим посібником ВООЗ можна ознайомитися тут.

Довідник з рекомендаціями та оновленими підходами до діагностики туберкульозу можна почитати тут.

Джерело Партнерство «Зупинимо туберкульоз. Україна»


E-mail