Лікування

 

Лікування

Лікування гепатиту В:

          Для гострого гепатиту В немає спеціального лікування. Тому медична допомога спрямована на підтримку комфорту й раціонального поєднання поживних речовин, включаючи відшкодування втраченої в результаті блювоти та діареї рідини.

          Хронічну інфекцію гепатиту В можна лікувати за допомогою лікарських засобів, включаючи оральні противірусні препарати. Лікування може сповільнити розвиток цирозу, скоротити захворюваність на рак печінки та поліпшити довгострокову виживаність.

          ВООЗ рекомендує застосовувати орально тенофовір або ентекавір, так як вони є найефективнішими ліками для придушення вірусу гепатиту В. Їх застосування рідко призводить до лікарської стійкості в порівнянні з іншими ліками, їх легко приймати (одна таблетка в день), і в них мало побічних ефектів, у результаті чого залишається лише незначний моніторинг.

          Однак, у більшості людей це лікування не виліковує інфекцію гепатиту В, але лише пригнічує реплікацію вірусу. Тому для більшості людей, які почали лікування гепатиту В, лікування повинно тривати все життя.

          Для деяких людей у місцях із високим рівнем доходу можна розглянути можливість лікування за допомогою ін'єкцій інтерферону, але таке лікування менш здійснено в місцях із низьким рівнем ресурсів через високу вартість і значні побічні ефекти, які потребують уважного моніторингу.

          У багатьох місцях з обмеженими ресурсами й дотепер спостерігається обмежений доступ до діагностики та лікування гепатиту В, і багато людей діагностуються тільки коли їх захворювання печінки вже знаходиться на просунутій стадії. Рак печінки швидко прогресує, і тому варіанти лікування є обмеженими, а результат зазвичай поганий. У місцях із низьким рівнем доходу більшість хворих на рак печінки вмирають через кілька місяців після постановки діагнозу. У країнах із високим рівнем доходу хірургічне втручання та хіміотерапія можуть продовжити життя навіть на кілька років. У цих країнах для людей, хворих на цироз печінки, іноді з різним ступенем успіху застосовується трансплантація печінки.

Лікування гепатиту С:

          За деякими оцінками, 130–170 мільйонів людей у світі інфіковані гепатитом C. За даними ВООЗ, за допомогою противірусних препаратів можливо вилікувати понад 95% людей з інфекцією гепатиту С.

          Пегільований інтерферон та рибавірин — стандартні ліки від HCV. Хворі на цироз чи рак печінки потребують трансплантації печінки, але, зазвичай, після трансплантації вірус повертається.

          МОЗ України за кошти державного бюджету закуповує інноваційні препарати прямої дії для лікування вірусного гепатиту С. Завдяки унікально низькій ціні на інноваційні ліки, отриманій завдяки ефективним державним закупівлям через міжнародні організації, Україна зможе вилікувати всіх зареєстрованих пацієнтів з гепатитом С безоплатно.

Інформація з сайту ВООЗ

© 2024 КНП "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" ООР. Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди orcssd.com.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на orcssd.com.ua - Сайт Одеського обласного центру соціально значущих хвороб.

© 2024 КНП "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" ООР. Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди orcssd.com.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на orcssd.com.ua - Сайт Одеського обласного центру соціально значущих хвороб.

 

Слідкуйте за нами:

у Facebook 
у Instagram 
у Telegram 
на YouTube