Iсторiя Центру

 

Iсторiя Центру

Історична довідка

        Одеська євангельська лікарня (Odessaer evangelisches Krankenhaus), попередник комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний центр соціально значущих захворювань» Одеської обласної ради», була відкрита в 1892 році у павільйонах, спеціально збудованих за планом берлінського архітектора Г. Шмідена, за адресою вул. Бєлінського, 19 (після 2-ої Світової війни - № 11). Ділянка землі була придбана ще в 1886 році.

        Ідея заснування лікарні для німецької колонії в Одесі належить Г.Ю. Бінеману. Одним з ініціаторів створення лікарні був і настоятель одеської євангелічно-реформатської церкви пастор Е.І. Корнман, якій потім став членом правління лікарні. Багато зробив  барон Ф.А. Маас, голова правління лікарні протягом 25 років. Будівля, де зараз розташовані амбулаторне відділення, адміністрація та музей була зведена в 1902-1903 р.р. архітектором Ф.П. Нестурхом, за проектом берлінського архітектора Бортневського. Трохи пізніше була збудована капітальна цегляна будівля (1 відділення). Тут лікувалися віруючі Євангелічної громади, але не відмовляли і хворим інших віросповідань. Будівля корпусу вздовж вулиці, де зараз знаходяться лабораторія та хірургічне відділення збудована вже в 20-х роках. Вона була зруйнована на початку війни в 1941 році та відновлена у післявоєнні роки.

        На початку ХХ століття, у 1911 році в корпусах Євангелічної лікарні було створено відділення Всеросійської Ліги для боротьби з туберкульозом. У 1912 році в Одесі була відкрита «Амбулатория-попечительство «Белый цветок» Всеросійської Ліги для боротьби з туберкульозом. У 20-х роках  ХХ століття була розгорнута 4-а Радянська народна лікарня. З 1924 по 1964 роки тут працював Одеський Науково-дослідний інститут туберкульозу зі своєю клінічною базою. З 1964 по 1973 рік - після ліквідації інституту - у будівлях перебувала Обласна клінічна туберкульозна лікарня і Кафедра туберкульозу Одеського медичного інституту ім. Пірогова, а з 1973 року на цій базі функціонував Обласний протитуберкульозний диспансер.

Image

Дізнатись більше інформації про Центр

        Сучасне Комунальне некомерційне підприємство «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» Одеської міської ради», що розташоване на цій території, об’єднало:

  • комунальну установу «Одеський обласний протитуберкульозний диспансер» (м. Одеса, вул. Леонтовича 9/1, 11),
  • комунальну установу «Одеська обласна туберкульозна клінічна лікарня» (м. Одеса, вул. С.Ядова, 4),
  • комунальну установу «Обласний протитуберкульозний диспансер № 2» (Одеська область, Білгород-Дністровський, вул. Військової слави, 17)
  • комунальну установу «Одеський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» (м. Одеса, вул. Хімічна, 5А)

рішення Одеської обласної ради від 16 червня 2017 року № 429-VII

Image

© 2022 КНП "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" ООР. Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди orcssd.com.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на orcssd.com.ua - Сайт Одеського обласного центру соціально значущих хвороб.

© 2022 КНП "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" ООР. Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди orcssd.com.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на orcssd.com.ua - Сайт Одеського обласного центру соціально значущих хвороб.

 

Слідкуйте за нами:

у Facebook 
у Instagram 
у Twitter 
на YouTube