Новини

 

Новини

В рамках проєкту USAID отримали цифровий портативний рентгенографічний апарат FDR Xair Fujifilm XD2000 PX

В рамках проєкту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», який реалізує РАТН, КНП «ООЦСЗХ» ООР» отримали цифровий портативний рентгенографічний апарат FDR Xair Fujifilm XD2000 PX (XD2000), Японія, основною перевагою якого є легкість, мобільність та зручність у використанні.
Це дозволить Центру забезпечити пацієнтів ще більш якісним рентгенологічним обстеженням та залишатися конкурентоспроможними.

Дане обладнання буде використовуватись для обстеження груп ризику, контактних по туберкульозу.

Ми дуже вдячні колегам з USAID і РАТН за підтримку та допомогу у виявленні туберкульозу серед груп підвищеного ризику на туберкульоз Одещини.

Наше партнерство — це ще один крок до подолання туберкульозу в Одеському регіоні! Дякуємо за співпрацю!

А тим часом, ми нагадуємо, що проходити скринінг на туберкульоз необхідно у сімейного лікаря щорічно (або частіше при наявності скарг), сімейний лікар, за необхідності скерує на додаткове обстеження.

Записатися на обстеження Ви можете за направленням Вашого сімейного лікаря!

В рамках проєкту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» відремонтовано флюорографи Центру

Проект USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» одним з найважливіших пріоритетів у своїй роботі визначає підтримку активного виявлення туберкульозу серед усіх груп ризику. Проєкт дійсно працює, і та допомога, яку отримують медзаклади — дуже і дуже важлива.

Але давайте про все по-порядку.
Наш Центр нещодавно зіткнувся з великою проблемою — вийшли з ладу два флюорографи: стаціонарний та пересувний. Це обладнання фахівці Центру щоденно використовують у своїй роботі. Пересувний флюорограф служить для виїзних сесій з метою виявлення туберкульозу серед груп ризику. Стаціонарний встановлено в амбулаторно-поліклінічному відділенні (сектор туберкульоз). Цей флюорограф обслуговує близько ста пацієнтів протягом дня. Серед них — контактні особи з підозрою на туберкульоз, а також ті, кому необхідно провести моніторинг лікування цього захворювання. Уявіть собі, що ці апарати, які надважливі в роботі Центру, перестали працювати!

Ми звернулися до партнерів та в рамках проєкту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що виконує PATH, отримали всю необхідну допомогу. Завдяки співпраці з USAID і РАТН, флюорографи Центру знову функціонують. Тепер пацієнти, які звертаються до нашого Центру, зможуть пройти обстеження на якісно відремонтованому обладнанні.

Ми дуже вдячні колегам з РАТН за повсякденну підтримку та допомогу у виявленні туберкульозу серед населення Одещини. Наше партнерство — це ще один крок до подолання туберкульозу в Одеському регіоні! Дякуємо за співпрацю!

Українці в Європі можуть отримати необхідне лікування

Розпочав роботу веб-сайт, на якому зібрана повна та точна інформація про доступне в Європі лікування для громадян України, котрі були змушені виїхати за кордон через воєнні дії в країні.

Зокрема, цей сайт розрахований на пацієнтів з України, що живуть з ВІЛ та приймають антиретровірусну терапію (АРТ), гепатитами, туберкульозом, а також для тих, хто перебуває на замісній підтримувальній терапії (ЗПТ).

Пацієнтам з такими хворобами вкрай важливо продовжити лікування.

З переліком країн та клінік, де надається вся необхідна допомога, можна за посиланням: https://bit.ly/3PNXH0s

Історія успіху Центру: нові можливості діагностики туберкульозу у дітей

Продовжуємо пілотне впровадження дослідження зразка фекалій на платформі GeneXpert як альтернативної методики для діагностики ТБ у дітей, яке проект USAID Ukraine - USAID Україна «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» запровадив вперше в Україні в 2021 році. 

Історією успіху з нами поділились партнери з Одещини.

До медичного закладу по допомогу звернувся чоловік, який хворів на чутливу форму туберкульозу у 2012 році і успішно вилікувався. Цієї весни він занедужав, а після обстеження в травні 2022 року стало зрозуміло, що туберкульоз повернувся. Фтизіатри встановили діагноз ТБ із широкою лікарською стійкістю, і чоловік розпочав лікування.

Лікарі одразу обстежили всю сім’ю: дружину і трьох маленьких діток, наймолодшому сину на той час було всього 6 місяців. Саме у нього виявили зміни у легенях, хоча скарг не було, хвороба себе ніяк не проявляла. Хлопчик доглянутий, мав нормальну для свого віку вагу. Ще виявилось, що вакцинацію БЦЖ у пологовому будинку не зробили через відмову батьків.

Медичні працівники провели всі необхідні діагностичні процедури: оглядова рентгенограма органів грудної клітки,  аналіз промивних вод шлунку, тест медикаментозної чутливості. І додатково дослідили зразок фекалій на платформі GeneXpert.

Після дослідження промивних вод шлунку лабораторні фахівці отримали результат на GeneXpert: МБТ виявлено,  стійкість до рифампіцину не визначено. А от під час тестування зразка фекалій було виявлено МБТ комплекс та стійкість до рифампіцину. Отримавши такий результат, лабораторні фахівці провели дослідження цього ж матеріалу в картриджі Xpert MBT/XDR. В результаті було визначено резистентність до ізоніазиду та протитуберкульозних препаратів 2 ряду.

Завдяки інформативному дослідженню зразка фекалій вдалося швидко лабораторно підтвердити туберкульоз у маленької  дитини, з’ясувати спектр стійкості до медичних препаратів і призначити відповідну ефективну схему лікування. Сумлінне виконання обов’язків медичними працівниками і можливість застосувати рекомендовану ВООЗ методику діагностики ТБ у дітей в рамках нашого проекту дали ще один прекрасний результат.

Нині всі очікують на одужання маленького пацієнта! Зичимо здоров'я сім'ї!

Джерело: Проєкт USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні»

Чому пацієнтів з туберкульозом направляють робити тест на гепатит С?

Одним з ключових пріоритетів державної політики у сфері охорони здоров'я є протидія захворюванням, які спричиняють найбільш негативний соціально-демографічний та економічний вплив. До цих захворювань відносяться туберкульоз, ВІЛ-інфекція та вірусні гепатити. За оціночними даними, до 5% населення України інфіковано вірусним гепатитом C та потребує призначення специфічного лікування, серед цієї когорти пацієнтів є й ВІЛ-інфіковані, й хворі на туберкульоз одночасно.

Для будь-якого лікаря важливо максимально володіти інформацією щодо супутніх станів та захворювань кожного пацієнта для проведення максимального ефективного лікування з урахуванням усіх можливих ризиків. Критичною стадією прогресування вірусного гепатиту С є цироз печінки, що робить вкрай важким проведення протитуберкульозного лікування та значно посилює гепатотоксичні побічні реакції від протитуберкульозних препаратів, особливо якщо мова йде про лікування лікарсько-стійкого туберкульозу термінами лікування до 24 місяців. Важливо лікувати кожного пацієнта комплексно, навіть якщо потрібно підключати відразу терапії за декількома напрямками. Слід зазначити що паралельне лікування гепатиту та туберкульозу не посилює небажані лікарські реакції і переноситься досить задовільно за умови забезпечення якісного моніторингу динаміки лікування та своєчасної корекції можливих порушень.

Оксана Петренко, голова центральної лікарської консультативної комісії з туберкульозу

© 2022 КНП "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" ООР. Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди orcssd.com.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на orcssd.com.ua - Сайт Одеського обласного центру соціально значущих хвороб.

© 2022 КНП "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" ООР. Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди orcssd.com.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на orcssd.com.ua - Сайт Одеського обласного центру соціально значущих хвороб.

 

Слідкуйте за нами:

у Facebook 
у Instagram 
у Telegram 
на YouTube