Лікування

 

Лікування

В Одеській області хворих на туберкульоз починають лікувати в Інтернеті: є позитивні результати

Унікальне дослідження збільшило ефективність лікування хвороби на 90%!

Україна та ще п’ять країн світу приєднались до пілотного проєкту лікування хворих на туберкульоз через Інтернет.

Пацієнту в рамках проєкту видається смарт-бокс (спеціальний пристрій, у який поміщаються протитуберкульозні препарати на визначений термін, максимум до місяця). Під час того, як пацієнт відкриває смарт-бокс, для того, щоб прийняти протитуберкульозну терапію, сигнал від цифрового пристрою, розміщеного в самому смарт-боксі, надходить до електронної системи моніторингу прийому препаратів та автоматично відмічається прийнята доза препаратів. Якщо пацієнт забуває прийняти лікування, йому надходить SMS на мобільний номер телефону, закріпленому в системі, з нагадуванням прийняти лікування. Мета проекту: оцінити ефективність лікування через Інтернет.

В Одеському регіоні система смарт-боксів вже добре себе зарекомендувала та впроваджена для жителів Київського, Малиновського районів м. Одеси та Арцизького та Білгород-дністровського районів.

Також в Одеській області випробують лікування туберкульозу методом відео-DOT: коли пацієнти перебувають під безпосереднім віддаленим наглядом. Головне завдання проєкту – зменшити кількість поїздок пацієнтів за медикаментами з ризиком інфікувати інших людей. Тому з відео-DOT хворі почуваються комфортніше й можуть працювати у віддаленому режимі. Такі сучасні методи лікування використовуються в усьому світі. Тож очікуємо на результати цих «пілотів».

Існують спеціальні протитуберкульозні препарати

Хворому на туберкульоз лікар призначає комбінацію з кількох препаратів, що доповнюють одне одного. Курс лікування туберкульозу триває не менше шести місяців і у випадку мультирезистентної форми не менше двадцяти - двадцяти чотирьох місяців.

Найголовніше під час лікування – суворо дотримуватися всіх призначень та рекомендацій лікаря та в жодному випадку не переривати розпочате лікування.

Туберкульоз не розрізняє соціального статусу та однаково небезпечний для всіх.

Існують програми боротьби з туберкульозом і ефективні ліки. Лікування туберкульозу необхідно розпочинати якомога раніше, аби швидше й легше досягти результату. В Україні лікування протитуберкульозними препаратами безкоштовне.

Інформація з сайту «Центр громадського здоров’я» МОЗ України

© 2024 КНП "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" ООР. Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди orcssd.com.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на orcssd.com.ua - Сайт Одеського обласного центру соціально значущих хвороб.

© 2024 КНП "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" ООР. Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди orcssd.com.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на orcssd.com.ua - Сайт Одеського обласного центру соціально значущих хвороб.

 

Слідкуйте за нами:

у Facebook 
у Instagram 
у Telegram 
на YouTube