Адаму Кастільєхо встановили діагноз ВІЛ ще у 2003 році, коли йому було всього 23 роки.
На сьогодні, за словами лікарів, 40-річний Кастільєхо є здоровою людиною. Він зміг вилікуватися від ВІЛ-інфекції, і став другою людиною в світі, яка змогла позбутися цього захворювання.
Лікарі зазначають, що з моменту, коли чоловік припинив прийом антиретровірусних препаратів, минуло вже 30 місяців, і слідів повторної появи вірусу в його організмі не виявлено.
— Сліди вірусних частинок, які можуть самостійно проникати в імунні клітини й заражати їх, не з'являлися у крові, а також спинномозковій рідині, кишківнику або в лімфі пацієнта упродовж 30 місяців. Ми вважаємо, що тепер можна говорити, що пацієнт вилікувався від ВІЛ, — стверджують лікарі.
Як повідомляється, впоратися з інфекцією Адаму Кастільєхо допомогла операція з пересадки стовбурових клітин спинного мозку, яку три роки тому чоловікові зробили в рамках лікування раку — ще однієї хвороби, яку йому діагностували лікарі.
Донор стовбурових клітин, які пересадили Кастільєхо, мав рідкісну генетичну мутацію, яка не дозволяє деяким видам ВІЛ заражати клітини імунної системи.
Нагадаємо, що першим пацієнтом, який у 2007 році зміг вилікуватися від ВІЛ, став американець Тімоті Браун.
Але, незважаючи на те, що це вже другий випадок, коли пацієнт зміг позбутися ВІЛ-інфекції, вести мову про універсальний метод лікування лікарі не беруться.
Операції, які перенесли Тімоті Браун і Адам Кастільєхо, є дуже складними й проводяться лише в крайньому раз. Також варто пам’ятати про те, що такі операції проводяться в першу чергу для лікування онкологічних захворювань, а не ВІЛ-інфекції.
Необхідно пам’ятати й про те, що дуже важко підібрати донора. І навіть його наявність на гарантує очікуваного результату. Тому, за словами фахівців, цей метод не може стати основним для лікування усіх пацієнтів з ВІЛ, але має допомогти в подальшому пошуку нових методів боротьби з вірусом.
Джерело www.bbc.com