- Уникати тривалого перебування на повітрі рано-вранці і в жаркий час доби. Дітям та вагітним жінкам слід відмовитись від тривалих прогулянок.
- Обмежити відкривання вікон, особливо вночі та рано вранці. При відкритті завішувати їх вологою тканиною та періодично її міняти.
- Користуватися в побуті та на роботі системами кондиціювання та очищення повітря.
- Проводити вологе прибирання у житлових приміщеннях та на робочих місцях; корисно також поставити в житлових та робочих приміщеннях ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря.
- При посиленні запаху диму рекомендується надягати захисні маски, які слід зволожувати, а віконні та дверні отвори ізолювати вологою тканиною.
- Збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену та мінеральну лужну воду, молочнокислі напої (знежирене молоко, молочна сироватка), соки, мінеральні напої, киснево-білкові коктейлі. Виключити газовані напої.
- Кілька разів на день приймати душ, промивати носа та горло.
- Для осіб, які страждають на серцево-судинні захворювання пропонується вимірювати артеріальний тиск не менше 2 разів на день, при стійкій артеріальній гіпертензії та будь-яких інших симптомів нездужання - звернутися до лікаря.
- При дуже сильному задимленні атмосферного повітря рекомендується по можливості виїхати з населеного пункту, який зазнав задимлення або обмежити час перебування в ньому.
- Одна з найнебезпечніших речовин – аміак. Ознаки отруєння: рясна сльозотеча, біль в очах, опік та кон'юнктивіт рогівки, втрата зору, приступоподібний кашель, при ураженні шкіри – хімічний опік 1 або 2 ступеня.
Дії населення у разі аварії на хімічних небезпечних об'єктах
Перегляди: 301