15 та 16 грудня цього року в Києві відбувся колаборатив мультидисциплінарних команд. Серед учасників заходу представники бюро ВООЗ в Україні, офісу CDC в Україні, Міністерства охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я, Альянсу громадського здоров’я та члени мультидисциплінарних команд (МДК).
Цілі зустрічі:
- Визначити та обговорити основні проблеми та бар'єри у розширенні доступу до АРТ, у виявленні нових випадків ВІЛ, ранньому призначенні АРТ, утриманні в лікуванні, узгодити заходи підтримки та технічної допомоги закладам охорони здоров’я області у подоланні бар’єрів у розширенні доступу до АРТ.
- Розробити короткостроковий план дій щодо покращення виявлення нових випадків ВІЛ, розширення доступу до АРТ, скороченню часу для призначення АРТ, сталому обстеженню на вірусне навантаження.
- Протягом колаборативу міжнародні партнери та представники Центру неодноразово наголосили на важливості ведення МІС СЗХ (соціально значущих хвороб) з метою контролю епідеміологічної ситуації щодо ВІЛ в Україні та попередження розповсюдження цієї інфекції, особливо серед ключових груп населення.
У перший день події серед презентацій учасників були представлені такі:
- Бюро ВООЗ в Україні. Зміни в охопленні послугами в регіонах з найбільш поширеною ВІЛ інфекцією під час розгорнутої пандемії COVID-19 протягом 2021 року;
- Центр громадського здоров’я та Альянс громадського здоров’я. Аналіз процесів відстеження втрачених пацієнтів на регіональному рівні;
- Центр громадського здоров’я. Шляхи вирішення питання надання допомоги пацієнтам, в яких відсутні документи.
У другий день події бюро ВООЗ в Україні, офіс CDC в Україні, МОЗ України, Центр громадського здоров’я, Альянс громадського здоров’я та члени МДК братимуть участь у панельних дискусіях на теми:
- Стан програм з тестування ВІЛ в Україні у 2021 році: кращі практики. Перспективи роботи на 2022 рік;
- Успіхи та досягнення програм профілактики ВІЛ на регіональному рівні у 2021 році. Перспективи роботи на 2022 рік;
- Лікування ВІЛ в Україні: кращі регіональні практики 2021 року. Стан та плани по моніторингу резистентності до АРВ препаратів в Україні. Перспективи роботи на 2022 рік.
Партнери із бюро ВООЗ в Україні підкреслили досягнення значних успіхів за програмою доконтактної профілактики (PrEP), особливо в PEPFAR-областях України. Станом на 1 грудня 2021 року доконтактну профілактику в Україні регулярно отримує 6190 людей, а хоча б раз приймали препарати — близько 7000. Також 203 сайти АРТ видають медикаментозну профілактику ВІЛ.