Гепатит насамперед — це захворювання печінки. Він може бути медикаментозного, токсичного (наприклад, алкогольного), вірусного та ін. походження. Одними з представників вірусних гепатитів є А або Е гепатити, які схожі на шлункову інфекцію, якою перехворів (внаслідок недотримання основних принципів гігієни рук та при вживанні немитих овочів та фруктів) та вилікувався. Та є гепатити, які можуть надати вашій печінці непоправних наслідків (цироз печінки, печінково-клітинний рак та ін.), це гепатити C, В та D. Зараження може статися, коли ви цього не очікуєте — на прийомі у стоматолога, гінеколога, при проведенні операцій та навіть при відвідуванні салону краси.
Де пройти тестування?
Людина, у якої є бажання пройти тестування на вірусний гепатит, повинна звернутися до сімейного лікаря, який призначить аналіз на наявність антитіл до вірусного гепатиту або зробить його з використанням швидкого тесту.
Подальші дії залежать від результату тестування
Якщо відповідь негативна, не слід зволікати, потрібно повторити аналіз через 6 тижнів.
Якщо відповідь позитивна сімейний лікар направить до інфекціоніста. Лікар-інфекціоніст призначає додаткові обов’язкові обстеження. Ви зі свого боку повинні написати заяву на ім’я директора обласного департаменту охорони здоров’я чи головного лікаря відповідного ЗОЗ, де надають послуги з консультування та лікування вірусних гепатитів, із проханням отримати лікування державним коштом.
Коли підійде ваша черга на забезпечення медикаментами бюджетним коштом, ви можете розпочати курс лікування.
Олена Панкова, лікар-інфекціоніст