Що треба знати про вірусні гепатити В та С?

Щороку 28 липня відзначається Всесвітній день боротьби з гепатитами. Гепатитів нараховується 5 видів, але саме гепатити B та C — два основних типи, які несуть загрозу серйозного ураження печінки та навіть смерті. Тому вкрай важливо дотримуватись профілактики цих захворювань та своєчасно робити тести.

Як передається вірусний гепатит В?

Вірусний гепатит В може передаватися:

  • від інфікованої матері до дитини;
  • через контакт з кров'ю чи іншими рідинами ( вагінальні та менструальні виділення, сім'яна рідина, в разі спільного використання лез для гоління, інструментів манікюру, інструментів для татуювання) інфікованої людини;
  • статевим шляхом.

Чи можна якимось чином попередити зараження?

Так, по-перше, треба дотримуватись профілактичних заходів: уникати випадкових статевих зв’язків (користуватися презервативом), уникати процедур, під час яких можне бути зараження: татуювання манікюр, пірсинг. Якщо без цих процедур не можна обійтися — обирайте безпечні салони, поцікавтеся як майстер обробляє свій інструмент і т.д. Ні з ким не діліться своєю зубною щіткою і не використовуйте чужу.

Також, що дуже важливо, проти гепатит В є вакцина.

Перше щеплення від цього захворювання роблять новонародженому у пологовому будинку в першу добу життя. Наступні щеплення — в 2 та 6 місяців.

Інколи за щепленням звертаються і дорослі, розповідаючи, що вони не пам’ятають чи робили їм щеплення у дитинстві. Тут все дуже легко вирахувати. Вакцинація від гепатиту В була введена до програми імунізації дітей в Україні починаючи з 2001 року. Отже цілком імовірно, що українці, які народилися до 2001 року, не мають щеплення від цього захворювання. Щоб отримати щеплення від гепатиту В у дорослому віці, треба звернутися до свого сімейного  лікаря та отримати всі необхідні консультації.

Вірусний гепатит С передається:

  • від інфікованої матері до дитини;
  • через контакт з кров'ю чи іншими рідинами ( вагінальні та менструальні виділення, сім'яна рідина, в разі спільного використання лез для гоління, інструментів манікюру, інструментів для татуювання;) інфікованої людини;
  • статевим шляхом.

Чи можна вилікувати гепатит С?

На сьогодні гепатит С можна вилікувати у разі своєчасного звернення до лікаря.

Чи врятує від гепатиту С вакцинація?

Щоб стверджувально відповісти на це запитання, треба щонайменше мати таку вакцину. Наразі вакцини проти гепатит С не існує. А це означає, що профілактика та своєчасне тестування на гепатит С дуже важливі.

Хто може звернутися щодо лікування гепатитів до Центру?

До Одеського обласного центру соціально значущих хвороб можуть звернутися пацієнти з підтвердженим діагнозом гепатит та маючи направлення на обстеження та консультацію від сімейного лікаря.

© 2024 КНП "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" ООР. Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди orcssd.com.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на orcssd.com.ua - Сайт Одеського обласного центру соціально значущих хвороб.

© 2024 КНП "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" ООР. Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди orcssd.com.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на orcssd.com.ua - Сайт Одеського обласного центру соціально значущих хвороб.

 

Слідкуйте за нами:

у Facebook 
у Instagram 
у Telegram 
на YouTube