Діагностика

 

Діагностика

Діагностика гепатиту В:​

Гепатит В: інкубаційний період

          Інкубаційний період вірусу гепатиту В становить, у середньому, 75 днів, але може варіюватися від 30 до 180 днів. Гостре захворювання може розвинутися в хронічний гепатит В.

Симптоми гепатиту В

          Більшість людей не відчувають ніяких симптомів під час гострої стадії інфекції. У деяких людей хвороба протікає гостро із симптомами, що тривають кілька тижнів. Вони включають пожовтіння шкіри й очей, потемніння сечі, надмірну втому, нудоту, блювання й біль у животі.

          Хронічні інфекції розвиваються у 80%-90% дітей грудного віку, інфікованих гепатитом В протягом першого року життя, й у 30%-50% дітей, інфікованих гепатитом В до досягнення 6 років.

          На основі клінічних даних неможливо відрізнити гепатит В від гепатиту, що викликається іншими вірусними агентами, тому надзвичайно важливим є лабораторне підтвердження діагнозу. Існує кілька видів аналізу крові для діагностики та моніторингу людей із гепатитом В. Ці аналізи можна використовувати для того, щоби провести відмінність між гострими і хронічними інфекціями.

         Лабораторна діагностика інфекції гепатиту В зосереджена на виявленні поверхневого антигену гепатиту В - HbsAg. ВООЗ рекомендує проводити тестування на гепатит В усій донорської крові, щоби забезпечити безпеку крові й запобігти випадковій передачу людям, які отримують переливання крові.

          Для гострої інфекції гепатиту В характерна присутність HBsAg і антитіл імуноглобуліну M (IgM) до ядерного антигену, HBcAg. На початковій стадії інфекції пацієнти також серопозитивні на антиген вірусу гепатиту Ве (HBeAg). HBeAg зазвичай є маркером високих рівнів реплікації вірусу. Присутність HBeAg вказує на те, що кров і рідини організму інфікованої людини є дуже заразними.

         Для хронічної інфекції характерно стійке присутність HbsAg протягом не менше 6 місяців (при наявності або відсутності супутнього HBeAg). Сталий присутність HBsAg є основним маркером ризику розвитку хронічної хвороби печінки й раку печінки (гепатоцелюлярної карциноми) на більш пізніх стадіях життя.

Діагностика гепатиту С:

          Гепатит C часто не має симптомів, але хронічна інфекція може викликати фіброз печінки, а за кілька років — цироз. При прогресуванні цирозу виникає печінкова недостатність, може розвиватися цироз-рак печінки. Через розширення вен стравоходу та шлунку може виникнути смертельна кровотеча.

Результати тестів на гепатит С: що означає «Позитивний» чи «Негативний»

Є три типи тестів на виявлення інфекції ВГC.

  1. Тест на антитіла до ВГC визначає, чи ви коли-небудь мали вірус. Деякі люди позбавляються вірусу природним шляхом, без медичної допомоги.
  2. Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) показує, чи наявний зараз вірус у вашому організмі. Якщо тест ПЛР позитивний, додаткове тестування покаже генотип (штам) вірусу.
  3. Генотипування (визначення генотипу вірусу): генотип визначає лікування, яке ви отримуватимете.

Інформація з сайту «Центр громадського здоров’я» МОЗ України та з сайту ВООЗ.

 

© 2024 КНП "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" ООР. Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди orcssd.com.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на orcssd.com.ua - Сайт Одеського обласного центру соціально значущих хвороб.

© 2024 КНП "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" ООР. Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди orcssd.com.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на orcssd.com.ua - Сайт Одеського обласного центру соціально значущих хвороб.

 

Слідкуйте за нами:

у Facebook 
у Instagram 
у Telegram 
на YouTube